Svět Howrse - koně

Argentinský kreolský kůň

26. ledna 2013 v 21:31 | Ditushe + hghlk

Argentinský kreolský kůň

Kreolský v doslovném překladu znamená Španělský původ. Tento název koně označuje zdomácnělého právě v Argentině. Kreolský kůň je velmi odolné plemeno.

Knabstrup

25. května 2012 v 20:40 | Jane
S novou akcí dorazilo i nové plemeno. Knabstrup. Koník který vyniká pokud vím ve skoku cvalu a drezuře, což jsou dovednosti potřebné k trailu. Zpracováním mi připomíná první koně, kteří na Howrse byli, a uznávám, že jako hříbě se mi líbí o něco víc, než jako dospělý. Jak se líbí Vám?
(c) Howrse.cz

Saturn

26. dubna 2012 v 17:15 | Jane
Nu a konečně, zhodnocení nového Božského koně. Jak vidno, Howrse se rozhodlo inspirovat se vesmírem. Nápad dobrý, ale dle mého zpracování už trochu pokulhává. Ano prstenec okolo koně je originální a pubertálně řečeno cool, ale řekne mi někdo, proč mi příjde, že ten jeho pohled je jedním slovem divný? Takový...nepřirozený, pokud jim šlo o to, aby vypadal "mimozemsky" tak se jim to asi povedlo. Co Vám dá? Za úplňku Vám dá 5 diamantů a jeho dovednosti navyšují vyjížďky. Kolik úplňků je a měsíc? To si lze najít, či prostě nalistovat v kalendáři. Toť ve stručnosti asi vše.
Vaše názory?
(c) Howrse.cz

Sorraia & Chincoteague

26. dubna 2012 v 17:04 | Jane
Ano já vím, Sorraia není poník, ale tak to si nevyberete, myslím, že na rubrice ani tak nesejde no ne? Došlo mi, že jsem ho tu nezmínila, tak to vezmu rovnou ve dvojici a pak se vhrnu na slíbeného nového božana. Oba jsou to divoši, z nichž jeden se u nás teprve objeví postupem času. Proto nemá smysl se ptát ve fóru, stejně Vám nikdo neřekne kdy to bude. Sorraiu už známe, portugalský krasavec a ten druhý je Chincoteague a je to poník původem z USA, kterého musíte stejně jako ty ostatní také zkrotit ;)

Božští koně od A do Z

4. dubna 2012 v 16:52 | Jane
Párkrát tu byl i dotaz, jak získat božského koně či divocha, či které z nich lze prodat. Proto si tu sestavíme malou tabulku :P pro přehled a informace o daném koni. :) K položce Získat akci = jinak koně nezískáte a já jelikož nejsem Sybila nemůžu zaručit zda v nějaké akci ještě budou či nikoliv ;)

Obrázek koněVlastnosti koněJak ho získat?
Croesus
Koník, který Vám každý 13-tý den v měsíci dá pas. (Pokud je to pátek 13-ctého tak dokonce rovnou 2 pasy. Je to první Božský kůň co se na naší verzi objevil.
Pojmenovat koně Croesus Junior.

Koupit

Získat v akci
Gypse
Tento kůň je dobrý hlavně na závody, svému majiteli dává pytle s pískem, kterými mu můžete zvyšovat jeho dovednosti. Nic jiného Vám ovšem nedá.
Koupit

Získat v akci
Ruby
Tento božský kůň patří do "kategorie" diamantových. To znamená, že Vám dává diamanty. V jeho případě na každé své narozeniny (ne Vaše) Vám dá 5 diamantů. Má v základní výbavě Vodu mládí.
Získat v akci
Safír
Další diamantový kůň. Každý den Vás požádá, abyste ho navštivili na stránce jiného hráče. Pokud jeho věk končí na sudé číslo (končí 0, 2, 4, 6, 8) dá Vám diamant. Pokud na liché (1, 3, 5, 7, 9) dá Vám 1000 equus. Má v základní výbavě Vodu mládí.

Získat v akci
Smaragd
První božská klisna na našem serveru. Lze ji připustit s božským Safírem. Nic jiného, kromě hříběte Vám nedá. Má v základní výbavě Vodu mládí.
Získat v akci
Topaz
Jedná se o hříbě Safíra a Smaragd. Má rád gratulace, pokud mu pogratulujete (na stránce daného Topaze vede možnosti dát mu jablko) máte šanci, že Vám dá diamant. V opačném případě dostanete 50 equus. Lze pogratulovat 5 Topatům za den.
Nakrytím Smaragd
Nefrit
Diamantový božský kůň, kterému se každý den náhodně mění dovednosti. Ze záporných na kladné a opačně. Pokud má jednu z dovedností kladnou nebo 0 dá Vám 1 diamant, pokud má kladné dvě, tak 2 diamanty, pokud 3 tak 5 diamantů a pokud všechny tak 10.
Získat v akci
Perla
U tohoto diamantového koně, na základě jeho jména vznikla mýlka, že se jedná o klisnu. Nikoliv, je to hřebec! A jako takový Vám při troše štěstí dá diamant, když se zúčastní lekce. NENÍ to pravidlem.
Získat v akci
Ametyst
Opět diamantový hřebec. Tento kůň Vás při troše štěstí odmění UFEM (předmět létající po obrazovce, který můžete chytit) ve formě diamantu nebo růstového bodu poté, co ho uložíte ke spánku.
Získat v akci
Diamant
Poslední z řady diamantových koní. Nedá Vám nic. Pouze mu můžete navyšovat dovednosti za pomocí diamantů.
Získají ho pouze Ti z Vás, co mají všechny ostatní diamantové božské koně.

Exmoorský pony

27. března 2012 v 16:35 | Jane
Tak k nám dorazil nový divoký kůň doprovázený dalšími novinkami, kterými se budu věnovat později. Je jím Exmoorský pony. Roztomilý, co říkáte? Mě osobně se ale o něco víc líbí krajina v níž je umístěn, než koník samotný. Původem je z Anglie. Nejspíš to je důvod oněch ornamentů, jež nese.
(c) Howrse.cz

Misaki

28. února 2012 v 12:05 | Jane
Jak vidno divocí koně nahrazují božany. Ani se moc nedivím, víc hráče zaměstnají a potřebují jinou péči než koně dosavadní. Máte tu do chovů dalšího divokého miláčka a je jím Misaki! Pravidla krocení předpokládám budou stejná u všech divokých koní. První divoch, tedy Španělský Mustang je původem z USA, tento je z krásného Japonska! :) Co nám bude po krocení dávat se zatím musíme nechat překvapit. Podle mého názoru je úžasný, co úžasný, to je slabé slovo a doufám, že se mi ho podaří získat :)
(c) Howrse.cz
(Tento článek byl načasován)

Španělský mustang

16. února 2012 v 22:07 | Jane

Jak už jsme si představili, dorazil k nám Mustang, ale není sám, spolu s Nokotou tvoří dvě nová chovná plemena. Máme tu ovšem další koňskou novinku, je jím Španělský mustang! Jedná se o divokého koně, a získat ho můžete za splnění třetího úkolu ve westernových cílech za elitu a možná časem i náhodně (nejspíš) za účast ve westernové GP

Co pro nás znamená, že je to divoký kůň? Přesněji následující: (převzato z informací o koni pod ?) Bohužel, jak probíhá krocení či zda musíme jen vyčkávat a co znamená, že bude kůň očíslován se mi zatím nepodařilo zjistit.

Divocí koně jsou velice vzácní a musí být nejprve zkroceni, než je budete moci trénovat.To může být vcelku zdlouhavý a náročný proces, ale vyplatí se, neboť Vás poté odmění spoustou diamantů, dokud jim nebude 80 let!

Pokud budete jední z prvních, kdo zkrotí divokého koně, bude mít velký genetický potenciál a také šanci, že bude očíslován.
(c) Howrse.cz

Za výraznou pomoc při novinkách děkuji hráčce Niti

Nokota

15. února 2012 v 18:43 | Jane
Nu a jak jsem zmínila, objevila se plemena dvě. Tím druhým je Nokota. Dle mého názoru vypadá roztomile. I když v ní vidím spíš poníka, než koně. Ale to už je detail :) Je to tedy koník, kterého se dočkáme až v pondělí po splnění úkolu. Nabízí 9 různých zbarvení a vyniká v drezuře, klusu a skoku. Já u tohoto plemena oceňuji stejně jako u Mustanga, že vypadají úplně jinak, než již zaběhnutí koně :)
(c) howrse.cz

Mustang

15. února 2012 v 17:45 | Jane
Jak všichni víme, čekají na nás mimo další novinky rovnou dvě nová plemena. Prvním, dostupnějším je Mustang! Konečně dorazil i k nám. Tohle plemeno je tu poměrně krátce, ale věřím, že si získá na popularitě. Nabízí hned 27 různých zbarvení a vyniká především ve výdrži, rychlosti a cvalu.

PS: Pokud by se tu našel někdo, kdo by chtěl toto plemeno "profesionálně" chovat tak prosím kontaktujte hráčku Niti, která hledá solidní chovatele pro chov těchto krasavců. A pamatujte, že bez pasů a Morfeových paží chov dost dobře nejde ;)
(c) howrse.cz

Andaluský kůň

11. listopadu 2011 v 20:28 | Jane
Andaluští koně mají opravdu příjemnou povahu. Jsou poddajní, živí a velmi dobromyslní a učenliví. Přitom mají dostatečnou ohnivost a odvahu. Díky horkému a suchému prostředí, kde se toto plemeno vyvíjelo, je zdravé, odolné, s neobyčejně tvrdými kopyty.
Andaluský kůň je všestranný, ovladatelný, s příjemnou povahou a impozantním vzhledem. Vyznačuje se lehkým klabonosem, mandlovýma očima a úhlednýma ušima. Jeho důležitým znakem je silný, lehce klenutý krk, s výrazným hřebenem, zejména u hřebců, mohutnými plecemi a silným hřbetem. Typický je také nízko nasazený ocas a neobyčejné bohatá hříva i ohon. Hlavním znamením je však okázalý vysoký chod.

Andalusan je poměrně vysoký kůň, výška v kohoutku může být 155 - 160 cm. Typické zbarvení je bílé, a to v nejrůznějších typech, zpravidla s tmavou hřívou, vraníci jsou velmi vzácní, častěji se v chovu objevují hnědáci, ale nejsou žádoucí. Kůže a všechny viditelné sliznice musí být tmavé. Také kopyta musí bý t vždy tmavá a jsou poměrně strmá, jak to vyžaduje chod koně. Typ se liší podle původu. Kartuziánští koně mají hlavu jemnější, téměř bez klabonosu, kdežto linie ze severního Španělska jsou poněkud těžší, s méně úhlednou hlavou. Typické je vznosné nesení krku, který je vysoko nasazen. Hříva a ohon se upravují jen minimálně, patří totiž k největším ozdobám koně. Hříva se sčesává zpravidla na levou stranu tak, aby se krásně rozprostřela po celém krku. Žíně ocasu se krátí pod úrovní patek, u kočárových koní se svazují do delšího volného uzlu nad úrovní hlezen.mi kopyty a poměrně skromné na výběr potravy. Andalusan má dostatečnou inteligenci, aby zvládl náročné úkoly a dost síly, aby je perfektně realizoval. Je opravdu všestanný a rád se učí. Pokud trvale žije s jedním člověkem, vytváří se k němu až překvapivě vřelý vztah.

čerpáno (c) horses-online.cz

American Paint Horse

11. listopadu 2011 v 12:47 | Jane

Jedno z mých neoblíbenějších plemen vůbec :) Jak jste na tom Vy?
American Paint Horse je samostatné celosvětově uznávané plemeno koní, jehož kolébkou jsou Spojené státy americké. Zkráceně bývá často nazýván jako paint, což v angličtině značí "barevný". Co se stavby těla, a potažmo i využití týče, jedná se o strakatou verzi quartera (American Quarter Horse). Tento, na první pohled výjimečný kůň, vznikl na základě úsilí lidí, kteří toužili spojit atletické schopnosti a rychlost quartera s atraktivním zbarvením.
Stejně jako u quartera je požadavkem, aby stavba těla měla tzv. "dobytkářský ráz", což znamená, že jak kostra, tak i svaly jsou silné, odolné a způsobilé pro celodenní práci na rančí s dobytkem. Celé tělo je kompaktní, hřbet krátký, kohoutek méně výrazný, typická je výrazně osvalená hruď, mohutná záď a silné avšak suché zadní končetiny, krátká hlava, velké žuchvy a malé uši. Velký důraz je kladen také na povahové vlastnosti. Důležitá je klidná, mírná povaha, smysl pro samostatnou práci a práci s dobytkem - "cow sense".

Požadavkem je dosahovat kontrastní barevné vzory, kdy barevná srst na pigmentované pokožce se střídá se srstí bílou na pokožce depigmentované (tedy růžové). Minimálním požadavkem na zbarvení je alespoň jedna bílá skvrna na depigmentované pokožce, která má v průměru 2 palce, tj asi 5 cm. Klasické odznaky na hlavě (lysiny, hvězdy apod.) nebo na končetinách (ponožky, bílé spěnky...) nejsou brány v úvahu.

Právě pro své netradiční zbarvení jsou painti značně atraktivní a to nejen v Americe. Spektrum barev je velice široké a kombinační možnosti tak četné, že nenajdete dva jedince stejně zbarvené. Koně tohoto plemene se mohou vyskytovat ve všech barevných odstínech. V popisu zbarvení se uvádí vždy základní barva srsti a typ zbarvení, např.: sorrel (ryzák) tobiano, buckskin (plavák) overo atd.
whicdn.com

Achaltekinský kůň

11. listopadu 2011 v 12:30 | Jane
Achaltekinec je pouštní jezdecké plemeno s jemnou srstí, s řídkým hedvábným ohonem a hřívou, a okem ve tvaru mandle. Je to srdnatý kůň a rozhodně není bojácný. Toto plemeno je prošlechtěné k rychlé jízdě s menší zátěží a pečlivě ošetřované, chráněné před chladem i slunečním úpalem. Mezi místními plemeny má výjimečné postavení, neužívá se k běžné práci a krmí se zvláštní dietou s vysokým obsahem bílkovin a tuku a malou dávkou objemového krmiva. Tradičním krmivem jsou například granule ze sušené vojtěšky, hrudky z ovčího tuku, vajec, ječmene a kvatlamu, nebo smažené těstové placky.

Je to štíhlý, nižší kůň (ideální výška 157 cm, průměr 154 cm, klisna o 2 - 5 cm nižší) s nápadně dlouhým krkem, jemně modelovanou hlavou nesenou vysoko nad kohoutkem. Kopyto je malé, s nízkými patkami, neobyčejně tvrdé, rohovina je velmi kvalitní. V přírodních podmínkách se neková.

Chod je vydatný, vyrovnaný, předností je mimořádná obratnost a rychlá reakce na terénní překážky. Krokem se achaltekinec pohybuje jen na pastvě. Klus je tvrdý a drobivý, pro jezdce velmi nepříjemný, ale cval je plavný, vyrovnaný, hladký. Mimochod se u tohoto plemene téměř nevyskytuje. Je neobyčejně odolný a vytrvalý, stvořený pro distanční jízdy. Vydrží dlouho bez vody a krmení, snadno snáší vedro. Působivý je nejen hrdý postoj a neobvyklé držení hlavy, ale také srst vyznačující se výrazným kovovým leskem. Achaltekinský bělouš je stříbrný, plavák zlatý, hnědák bronzo vý či měděný. Vraníci jsou velmi vzácní.
koneajezdectvi.cz

 
 

Reklama