Umění?

5. března 2013 v 9:36 | Jane |  Diskuse na téma...
Další diskusní téma, propírané všude možně. A jelikož jsem do něj zatažena i já a ještě mě budou obviňovat, tak mi to jednoduše nedá a taky se svou cestou, dá se říci vypíšu. Reakce klidně uvítám, koneckonců jsme jen lidi a nebudu tu vztekle kopat nožičkama jak je to nefér, na to už jsem celkem stará. A když dovolíte jmenovat nebudu, ráda bych se držela v mezích slušnosti. Kdo ví, tak ví a kdo ne, tak ne.
Víte, to že někdo tvrdí, že použití obrázku, bez uvedení autora je autorská krádež to chápu, v době, kdy jsem první obrázek pro chovatelskou skupinu, jsem měla obrázky od členů, ale bez zdroje, udělala jsem prostě to, co po mě chtěli. Pak se po dlouhé době objeví někdo kdo si zjevně myslí, že grafiku umí nejlíp či mnohem, nebo možná spíš, že z toho pro autora plyne nějaký bonus a bude do toho rýpat. Tak Vás ujišťuji, že neplyne. Udělala jsem to jenom proto, že jsem byla požádána a nic jsem za to nechtěla, ani po X-té úpravě, i když jsem o tom žertovala. Vždyť je to jen obrázek proboha.
Jelikož jsem uznala autorská práva, tak jsem byla požádána abych to předělala. Dobře proč ne, chvíli času ještě mám, než mi skončí praxe, pak už to bude díky škole jedno s druhým. Popravdě myslela jsem, že inspirace fotkou ještě povolená je, ale podle některých zjevně ne. Tak ať. Ovšem ohánět se tím, že všechny okolo budu nahlašovat, ať už proto, že se mi autorova ilustrace nelíbí, (vzhledem k tomu, že do hlasování prošla, tak tam nejspíš být může, no ne?) nebo proto, že má uživatel v prezentaci něco kde není autor (což řekněme si upřímně je tak 85% hráčů), to mi s prominutím příjde vážně ubohé. Nebo se ohánět tím, jak dlouho jsem daný obrázek dělala? Co je komu po tom? Jsou hráči co dělají úžasné ilustrace i měsíce a nikde se tím nechlubí. Já netvrdím, že to umím světoborně (taky mi to trvá hodiny i dny) a upřímně, mě těší, pokud se můj výtvor, ať už jakýkoliv někomu líbí a to je podle mého odměna, kterou by to dle mého autorovi mělo hlavně přinést.
Poslední pomyslnou kapkou pro mě, a impulzem k napsání tohohle článku, byl fakt, že si někteří asi myslí, že jiní mají výsostné právo ostatní kontrolovat (a tím teď nemyslím moderátory, ale normální hráče). To jako co prosím? Jak vidno společnost na Howrse začíná být mnohem horší, než bývala a zapojovat se do ní už fakt nehodlám, jsem ráda za tu hrstku normálních hráčů, co tam znám a tím končím.
Toto lze brát jako prohlášení, pokud sami chcete, ale upřímně říkám, že už žádné skupině obrázek kreslit nebudu.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 NyanCat NyanCat | 5. března 2013 v 18:01 | Reagovat

Je to hold nespravedlivé a já tě chápu.
V prezentaci mám jen obrázky ode mne, takže tu 85% většinu v lásce nemám, a co je nejhorší, patří do ní i mé kamarádky.
No jo, hráči, co si hrají na frajery, to my známe- musí každého kontrolovat a hlavně, že oni jou bezchybní...

Jinak, děkuji za článek, super, že jsi se vypsala, protože já s tebou ve všem souhlasím ;-)  :-)

2 králíček králíček | 6. března 2013 v 6:53 | Reagovat

svatá pravda

3 Sillia Sillia | 8. března 2013 v 15:26 | Reagovat

Tak nějak. Všichni nahlašují i za karviny, podle mě by mě nahlásili i za to, že jsem si dovolila si u hry uprdnout. A bohužel to jsou často hráči, kteří sotva vědí jak se starat o koně, či jak hru vůbec hrát, hlavně, že můžou kibicovat ostatní. Stejně jako asi všichni, co rádi přispívají do diskuzí, do nich ráda přispívám především z toho důvodu, že právě tam je ta slušná hrstka lidí, se kterou se lze normálně bavit ať už jsou to dospělí nebo teenageři.

4 Ar Ar | 9. března 2013 v 15:30 | Reagovat

Mno mě se nejvíce libí jak někdo nahlašuje jak divej jiné hrače, kritizuje a poučuje je, když přispěje do tématu něco co tam být nemá a nesmí a pak sám jde a do jednoho tématu hodí příspěvek, který tam vůbec nepatři :-D

5 Sillia Sillia | 9. března 2013 v 18:56 | Reagovat

[4]: přesně, to mě štve, já třeba nenahlašuju ani tyhle nevhodný odpovědi, jedna chybná nebo milná ještě nikoho nezabila, ale když pak tihle lidi nahlašujou i inteligentní správný příspěvky, to pak už vadí.

6 Ditushe Ditushe | Web | 30. března 2013 v 12:11 | Reagovat

Jako vždy s Jane souhlasím.. (Ano máš vždycky pravdu :P :D) - Bohužel.
Já osobně nahlašuji jen extrémy, kdy už to vážně hraničí s totální psychickou labilitou daného hráče. Když je na mě někdo "sprostej" v poště, prostě mu řeknu, že u mě neuspěje, at si jde léčit komplexy jinam a blokuju. To tu osobu naštve víc, než kdybyste ji stokrát nahlásili. A pak přijde někdo, kdo nahlásí vás za velké písmeno, či měkké i , které tam nepatří. Nedávno ( i když.. :D je to trochu déle) poslala našemu chovu nějaká hráčka banner. Dostala ho spoluchovatelkyně a rozeslala nám ho. Byl to neškodný banner, který někdo udělal z radosti. To že je to v podstatě kopie banneru jiného chovu jsme nikdo netušil. Pár týdnu na to mi zaplavily poštu chovatelky, kterým banner náležel. No jako grafička z týmu jsem byla takhle zaplavena jen já, mí "kolegové" dostali jen takovou upomínku, ale vůči mé osobě to byl vážně útok. Když přišly na to, že šlo o nedorozumění, začaly jsme si povídat a hle světe, některé z nich mám ted opravdu ráda.

Ani nevím, proč jsem se takhle začala rozepisovat, jen jsem chtěla něco podotknout a zase je z toho komentář nevím na kolik desítek řádků :D :D

Někdy může něco netolerovatelného přerůst v přátelství a někdy zase v akci "Kryštof"
Mě třeba štve jak si google obrázky oblíbily ty moje a občas najdu i někoho na howrse, kdo měl u drzost si je tam dát jen tak. Ale řeším to jinak, ne nahlášením. Pokusím se úplně oddělat obrázek z netu, jakkoliv blokovat, kdž to jde a a pak napíši hráči. Nahlašuji jen v případech, kdy moc dobře ví, že obrázek kopírovat neměl.

Tot ode mě vše :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama