Březen 2013

Oznámení platné pro následující 3 měsíce

16. března 2013 v 20:40 | Jane |  Novinky ve stáji
Ahoj všichni,

jak se Vám daří?
Vím, že toho tu teď moc nebylo a bohužel musím uznat, že z mé strany je toto na následující 3 měsíce poslední článek. To víte, hold není svět jen o virtuálních hrách a mě čeká absolutorium. A jakožto studentka nechci přípravu moc zanedbat, už teď je toho hodně a já jednoduše nemám moc času na to ještě psát články (jsem ráda, když stihnu poslat koně do Grand Prix :D). Doufám, ale že ani tak na tento blog úplně nezanevřete, soutěže jsou zatím v režii Ditushe a to ostatní záleží na ní, jak bude mít čas, nebo jak se jí bude chtít.


Tady máte ode mě alespoň malé "rozloučení" obrázek k použití do prezentace - Lavradeiro a Lips, který bude zanedlouho v chystané loterii na Howrse.


Tak ať se Vám daří, koně správně dupou :) Mějte se Vaše adminka Jane

Umění?

5. března 2013 v 9:36 | Jane |  Diskuse na téma...
Další diskusní téma, propírané všude možně. A jelikož jsem do něj zatažena i já a ještě mě budou obviňovat, tak mi to jednoduše nedá a taky se svou cestou, dá se říci vypíšu. Reakce klidně uvítám, koneckonců jsme jen lidi a nebudu tu vztekle kopat nožičkama jak je to nefér, na to už jsem celkem stará. A když dovolíte jmenovat nebudu, ráda bych se držela v mezích slušnosti. Kdo ví, tak ví a kdo ne, tak ne.
Víte, to že někdo tvrdí, že použití obrázku, bez uvedení autora je autorská krádež to chápu, v době, kdy jsem první obrázek pro chovatelskou skupinu, jsem měla obrázky od členů, ale bez zdroje, udělala jsem prostě to, co po mě chtěli. Pak se po dlouhé době objeví někdo kdo si zjevně myslí, že grafiku umí nejlíp či mnohem, nebo možná spíš, že z toho pro autora plyne nějaký bonus a bude do toho rýpat. Tak Vás ujišťuji, že neplyne. Udělala jsem to jenom proto, že jsem byla požádána a nic jsem za to nechtěla, ani po X-té úpravě, i když jsem o tom žertovala. Vždyť je to jen obrázek proboha.
Jelikož jsem uznala autorská práva, tak jsem byla požádána abych to předělala. Dobře proč ne, chvíli času ještě mám, než mi skončí praxe, pak už to bude díky škole jedno s druhým. Popravdě myslela jsem, že inspirace fotkou ještě povolená je, ale podle některých zjevně ne. Tak ať. Ovšem ohánět se tím, že všechny okolo budu nahlašovat, ať už proto, že se mi autorova ilustrace nelíbí, (vzhledem k tomu, že do hlasování prošla, tak tam nejspíš být může, no ne?) nebo proto, že má uživatel v prezentaci něco kde není autor (což řekněme si upřímně je tak 85% hráčů), to mi s prominutím příjde vážně ubohé. Nebo se ohánět tím, jak dlouho jsem daný obrázek dělala? Co je komu po tom? Jsou hráči co dělají úžasné ilustrace i měsíce a nikde se tím nechlubí. Já netvrdím, že to umím světoborně (taky mi to trvá hodiny i dny) a upřímně, mě těší, pokud se můj výtvor, ať už jakýkoliv někomu líbí a to je podle mého odměna, kterou by to dle mého autorovi mělo hlavně přinést.
Poslední pomyslnou kapkou pro mě, a impulzem k napsání tohohle článku, byl fakt, že si někteří asi myslí, že jiní mají výsostné právo ostatní kontrolovat (a tím teď nemyslím moderátory, ale normální hráče). To jako co prosím? Jak vidno společnost na Howrse začíná být mnohem horší, než bývala a zapojovat se do ní už fakt nehodlám, jsem ráda za tu hrstku normálních hráčů, co tam znám a tím končím.
Toto lze brát jako prohlášení, pokud sami chcete, ale upřímně říkám, že už žádné skupině obrázek kreslit nebudu.