Květen 2012

Knabstrup

25. května 2012 v 20:40 | Jane |  Svět Howrse - koně
S novou akcí dorazilo i nové plemeno. Knabstrup. Koník který vyniká pokud vím ve skoku cvalu a drezuře, což jsou dovednosti potřebné k trailu. Zpracováním mi připomíná první koně, kteří na Howrse byli, a uznávám, že jako hříbě se mi líbí o něco víc, než jako dospělý. Jak se líbí Vám?
(c) Howrse.cz

Kartičky...

25. května 2012 v 20:32 | Jane |  Diskuse na téma...
Tak jak víme jsou opět karty k mání na Černém trhu. Jak jinak, vzhledem k nízkému počtu karet nastřádaných za den se pasová akce dala jen čekat a taky očekávaná byla. Chce se někdo pochlubit kolik diamantových karet získal, či naopak si postěžovat na klasický howrsácký systém? Pak směle do komentářů! :) Z mé strany by to byly spíše stížnosti, ale jaké, to už bych dál nerozebírala, každý máme na dané věci svůj názor, jaký je ten Váš?
(c) Howrse.cz

Owlient, co vlastně víme?

18. května 2012 v 17:14 | Jane |  Svět Howrse
Padla tu žádost na zajímavosti ze světa Howrse, či přesněji Owlientu. Sice nevím, co si pod tímto pojmem, žadatelka přesněji představovala, ale doufám, že i kdyby až časem, tak nějak vyhovím. Co je vlastně Owlient zač? Odkud jsou? Co je čeká? To a možná i něco dalšího se dozvíte v celém článku. ;)

Složení karet - HOTOVO

16. května 2012 v 19:16 | Jane |  Svět Howrse
Tak karty jsou konečně kompletní!
Za pomoc při plnění děkuji hráčkám Niti, Belatrix Black, Remusska a ArkaLin

Karty co lze aktivovat pouze jednou:
  • Zlatá karta Enernal Wealth/věčné bohatství (karta napravo od rohu hojnosti) - Její náplň spočívá v tom, že při každém prvním přihlášení se Vaše rezerva na navýší o 1.000 equus.
  • Diamantová karta s Hermovou okřídlenou holí
  • Diamantová karta s Božským Marsem (předpokládám)
Ostatní v článku :P

Setři si výhru!

16. května 2012 v 12:30 | Jane |  Svět Howrse
Tak konečně dorazily karty i k nám :) Přináší s sebou hned několik novinek, Nové plemeno, nového divocha Camargue (Camargský pony) i nového božského koně Marse. Divocha získáte za všechna sestavená puzzle (o nich později, toto téma zpracuji podrobněji) a Marse lze koupit v bleskových prodejích spojených s kartami či když budete mít štěstí a budete mít diamantovou kartu získáte ho i tak. Karty jsou tentokáte tématizovány do dobrodružných výprav na různá místa, můžete "navštívit" poušť, les, džungli, louky, savanu, hory, či se "věnovat turistice." Toto označení berte samozřejmě s rezervou nelze je navštívit reálně, ale budou tomu odpovídat obrázky na kartách ;)

Edit: ke komentáři...ano dřív to tak bylo, ovšem i loni platilo, že diamantové karty šly aktivovat jen jednou, takže počítám, že to letos bude stejné, ale zaručit to nelze, Owlientu do střev nevidím.
(c) Howrse.cz

Prohlášení ohledně grafiky

16. května 2012 v 8:26 | Jane |  Novinky ve stáji
Tak, jelikož se tu stále množí dotazy ohledně programu ve kterém dělám grafiku a jak ji vlastně dělám, rozhodla jsem se zodpov+d+t tyto otátky obecně formou článku. Musím ovšem upozornit, že toto není blog zaměřený na návody na to, jak dělat grafiku, proto se tomuto tématu nebudu věnovat. Sobecké? Nikoliv, pouze praktické, jsem taky jenom člověk, co má omezené množství času a když jsem si to co jsem potřebovala našla já, můžete to najít taky. Nemám času tolik, abych každému kdo si požádá trpělivě vysvětlovala jak se co dělá. Navíc jednou jsem to dřív, ještě před vznikem tohoto blogu, udělala a obrátilo se to proti mě.
Takže pěkně po pořádku, veškerá grafika je tvořena v programu Adobe Photoshop CS2, nejedná se o freeware (tedy volně stažitelný program) a nejedná se o levnou záležitost, ale co si budeme povídat ve světě internetu, kde se dá najít téměř vše.. Není to nejnovější verze, ale mě bohatě stačí.
Jak dělám obrázky, či jak jsem se to naučila? Povětšinou metodou pokus omyl, protože se jedná řekla bych o pokročilejší program v oblastni grafiky, a sáhodlouhé návody se mi číst nechtělo. Proto stále objevuji nové a nové metody jak co udělat, i když pro některé je to samozřejmost. Samozřejmě pokud jsem potřebovala zjistit něco konkrétního, tak jsem si to našla v nějakém návodu.
Na žádosti jestli Vás naučím tohle a tohle taktéž nebudu reagovat, prosím uvědomte si, že na dálku se grafika učí opravdu těžko, navíc když program ani pořádně neznáte. Jak jsem již napsala, nejedná se o blog o grafice, nýbrž o hře.
(c) Howrse.cz
Díky za pochopení

Záhada jménem Patience

9. května 2012 v 23:00 | Jane |  Svět Howrse
Jistě to už mnozí zaregistrovali. Ow má nového tuláka. Je jím Patience. Nemá smysl se ptát na fóru, kde se vzal, stejně Vám na to nikdo neodpoví. Jak ho získat? Toť otázka, zatím bych se přikláněla k faktu, že bude náhodně obcházet hráče. Zda tomu tak bude nelze zaručit. Co přináší? Je to asi nejlepší tulák co se na naší verzi zatím objevil, protože pokud Vás navštíví dá Vám buď božského koně Baliose, nebo koně, který ze hry již zmizel (což s notnou dávkou štěstí taky může být božák, ale šance je jedna ku milionu). edit, jak čtenářka Japan369 správně poznamenala, kůň co zmizel původně měla být Falabella, ale tak jak víme na našem serveru stále ještě není. Patience vypadá hezky, tak se necháme překvapit jak to s ním bude. Věřím, nebo spíše doufám, že si jej Ow nebude syslit pro sebe, když Balia má a ne jednou :D

Já mám a co Ty? IV - Sluneční soustava

9. května 2012 v 22:38 | Jane |  Něco pro Vás
Další druh božáků, tak nový článek, jak víte, budou to božáci tématicky pojatí jako planety Sluneční soustavy. U nás je zatím jen Saturn, ale zajisté brzo přijdou další. A časem se poté objeví i zde.

Actual - doplněn Slunce, Měsíc, Země

Předchozí články:
-

Rady a tipy 0.7 - Jak navrhnout výměnu

9. května 2012 v 22:22 | Jane
Další pomocné téma na dotaz. Jak navrhnout výměnu? Nic složitého, pokud víte jak na to. A to si ukážeme opět v pár jednoduchých krocích jako v předchozím článku. Samozřejmě platí, že musíte být přihlášeni na svém účtu.

-
-
-

UPOZORNĚNÍ: Pokud když přijdete do obchodu tam nemáte tlačítko Vyměnit předměty, MUSÍTE si nejprve ZADAT a AKTIVOVAT svůj e-mail. (po zadání je Vám na adresu poslán e-mail s odkazem, na který stačí kliknout) A výměny jsou aktivní ;)

Rady a tipy 0.6 - Jak změnit heslo

5. května 2012 v 16:48 | Jane
Množí se tu dotazy na to, jak si změnit heslo. Proto tu máte jednoduchý návod v několika málo krocích.

(Je jasné, že musíte být přihlášeni na svůj účet)

4. krok
přihlásíte se na svou e-mailovou adresu, otevřete e-mail od mail@howrse.cz a kliknete na uvedený odkaz. Naběhne Vám stránka Howrse.cz a tam si heslo změníte.

Snad je to srozumitelné.