Březen 2012

Bingo - bonusové číslo

30. března 2012 v 17:36 | Jane |  Svět Howrse
Padl tu dotaz, jak zadat, když dostanete bonusové číslo. Odpověď jsem neznala, jak jsem se doznala v komentáři, dokud jsem to sama neměla možnost vyzkoušet. Jakmile toto "číslo" (v aukci a přímém prodeji se jedná o čtvereček s hvězdičkou) koupíte, jeho volba je jednoduchá. Stačí zajít na stránku Binga a tam uvidíte tuto tabulku, kde si číslo zvolíte.
(c) howrse.cz

Inzeráty

30. března 2012 v 15:17 | Jane |  Diskuse na téma...
Jedna z novinek na Howrse.cz je, že byly zrušeny inzeráty. Řadu lidí tato skutečnost pobouřila. Je, čemu se divit, či nikoliv? Omlouvám se, že mi tento článek trval tak dlouho, ale jisté osobní peripetie mi nedávaly moc prostoru k psaní. Takže. Zrušení inzerátů, je to podle Vás plus, nebo mínus do hry?
No jak se to vezme, všichni hned spustili písničku, že to jen moderátorkám přidělá práci. V určitém smyslu možná ano, ale rozhodl se proto server, nezmizely jen z naší verze, ale i z mezinárodní. Takže je klidně možné, že jim se to taky nelíbí, ale nemají co do toho mluvit, tedy myslím, že ne. To, že to zrušení byl přaštěný krok, to nikdo nepopírá. Tedy...oni možná ano, to kdo ví. Za otázky či stížnosti dostanete v lepším případě BAN na fórum, protože to patří jen tam, kam bylo určeno.
Prý neplnily svůj účel. Jaký ten účel krom prodeje a po delším handrkování o přípouštění tedy byl? Nevím, jak Vám, ale mě to přijde divné. To rovnou mohli zrušit i Inzerci jezdeckých center, která je rozhodně méně využívaná, než byly inzeráty jako takové. Ale ta zůstala. Když teď budete hledat vhodného hřebce pro svou klisnu, čeká Vás dlouhá cesta přes žebříčky, či chovy koní a velmi často se Vám stane, že ta dotyčná osoba nepřipouští. Tudíž Vám nezbyde nic jiného, než buď hledat dál, nebo se spokojit s tím, co je ve veřejných nabídkách. Sháníte koně s určitým zbarvením? Smůla, spoléhejte na prodeje, nebo pište majitelům, kteří je mají a povětšinou se setkáte s zápornou odezvou.
Popravdě nikdo z nás neví, jestli si moderátorům někdo stěžoval, že inzeráty jsou na nic, nebo to byl impuls "shora", jediné co nám zbývál když se nám to nelíbí je spolknout jen další hořké sousto servírované serverem zmlsaným našimi pasy. V opačném případě juchat nad vyvedeným dílem.

Vaše názory?
Dovolte mi jeden ironický obrázek na závěr...

Já mám a co Ty? III - Divocí koně

30. března 2012 v 12:55 | Jane |  Něco pro Vás
Tak jsem tu zase. Tentokráte s příspěvkem "na požádání" se skvělým nápadem, za nějž pisatelce děkuji. Ačkoliv jsou prozatím "divoši" jen tři, svým vzhledem sklízí úspěch. U mě byla například srdcová záležitost Misaki pony, díky svému původu. Nu a k jádru věci, chcete-li se v prezentaci "pochlubit", že některého máte nejen slovně, můžete k tomu využít níže uvedené ilustrace ;)
Časem jistě přibudou i Ti, co se teprve objeví.

21.11.2013 - přidáni noví

Předchozí:

Bingo! X Bingo?

27. března 2012 v 19:02 | Jane |  Svět Howrse
Nová akce pro nás koňáky.
Zatím co vím, moc ohlasu nevzbudila. O co se jedná? Bingo. Některým z Vás možná hra známá, jiným nikoliv. Jedná se o to, že máte min. 4 tabulky s čísly (další lze zakoupit, ale jejich cena se s každou další zakoupenou x-krát zvyšuje) a sbíráte kamínky s čísly, které se automaticky doplňují na místa, v tabulkách. Rozmístění čísel v tabulce je náhodné. Za každý den lze získat 3 dárky a 4 šťastnější mají šanci získat nového divocha zmíněného níže.
Mě osobně to nijak nenadchlo, možnost sesbírat celou tabulku, je tak malá, že člověk ani nemá chuť do toho ty pasy cpát. Komu se to podaří srdečně gratuluji.
(c) Howrse.cz

Exmoorský pony

27. března 2012 v 16:35 | Jane |  Svět Howrse - koně
Tak k nám dorazil nový divoký kůň doprovázený dalšími novinkami, kterými se budu věnovat později. Je jím Exmoorský pony. Roztomilý, co říkáte? Mě osobně se ale o něco víc líbí krajina v níž je umístěn, než koník samotný. Původem je z Anglie. Nejspíš to je důvod oněch ornamentů, jež nese.
(c) Howrse.cz

CZ vs. COM = Divocí koně..?

24. března 2012 v 14:44 | Jane |  Diskuse na téma...
Tuším, že tímhle tématem na sebe asi spustím hromadu kritiky, ale stejně mi to nedá. Ano, já vím, že Howrse.com už funguje déle (přesně 1481 dní, ale to je jedno), ale ani to není důvod naše české hráče tímhle způsobem omezovat. Jak asi víte, Vy, co hrajete zároveń mezinárodní verzi (čili Howrse.com), je tam genetika koní až přemrštěná. Ale co se dá dělat, něčím ty hráče přeci musíte zabavit, aby se tam nekopali nudou do zadku (což možná dělají i tak, ale to je jiná). U nás jsme přesáhli teprve 600 bodů genetického potenciálu. To není nic nového, ale osobně nechápu následující. A kdo bude natolik soudný, aby to s pádnými argumenty vysvětlil, budu mu vděčná...
Takže, jak víte, máme tu novinku v podobě divokých koní, ovšem je to novinka i na mezinárodní verzi, takže v tomhle jsme si kvit. Jenže. Na mezinárodní verzi jsem se podívala na prvního zkroceného Misakiho a Španělského mustanga a nestačila jsem zírat. Nejen, že první mají GP v rozmezí 1332 - 1280 (na koně se lze podívat ZDE a ZDE) (na cz verzi 549 - 534), ale i ten co je 99 má GP 968 a ne 279 jako u nás. Jaký je důvod k tomuto omezení?
Nevykládejte mi, že je to tak, aby tito koně odpovídali genetickému potenciálu serveru, protože to je podle mého naprostá hloupost. Divoký kůň je brán obecně ve všech ohledech jako Božský kůň, účastní se stejných soutěží a nelze jej připouštět, jako většinu božských (až na Safíra) a do GP jej též nelze přihlásit. Proč by tedy nemohl mít stejné GP? Tímhle máme koně s GP pod 350 což je kůň jednoduše řečeno na nic. Akorát na ty diamanty. Nemá ani jedinou dovednost, v níž by vynikal, o hvězdách ani nelze mluvit. Podle mého je to jen zbytečné omezení, bez patřičného opodstatnění a pádných důvodů.
Takže, Vaše názory?

Rady a tipy 0.5 - Kamarádi koní

11. března 2012 v 15:02 | Jane
Párkrát se mi už stalo, že se mě ptáte, jaký kamarád je pro koně nejlepší. Proto jsem se rozhodla Vám sem vložit jakýsi přehled kamarádů a jejich charakteristiku. Samozřejmě je zcela na Vás, kterého si zvolíte, nebo kterého se Vám podaří sehnat, či Vám dřímá v inventáři. Ale POZOR s KAŽDÝM z kamarádů lze úspěšně absolvovat zvýšení genetického potenciálu o 1.20.
Aktualizace: přidána Sova 31. 3.

Pozn.: Abych zkrátila vypisování let koně píšu to následoně do 1 roku (tj. prvních 12 měsíců) zkratkou m čili 6 měsíců = 6m. Od roku výše to píši jako desetiné číslo, tedy 1 rok a 6 měsíců = 1.6 atp.

Prvním je koza. Je v obchodě nejlevnější, ale co se týče dovedností pro koně, dám nám toho také nejméně. Je vhodná pro šampiona = ne.
Cena: 300 equus
Obecný bonus (tj. trvalý): +2 do drezury
Ostatní bonusy: do 1.6 = + genetického potenciálu za každou hodinu hraní / od 1.8 do 25 let = 4 equus za každou hodinu hraní.
Dalším je slepice. Ta má trvalý bonus ještě nižší než koza, ale o to více dává poté equus ale oproti koze je dražší. Je vhodná pro šampiona = ne.
Cena: 400 equus
Obecný bonus (tj. trvalý): +1 do drezury
Ostatní bonusy: do 1.6 = + genetického potenciálu za každou hodinu hraní / od 1.8 do 25 let = 5 equus za každou hodinu hraní.

Prezentace k volnému užití 0.1

6. března 2012 v 21:38 | Jane |  Něco pro Vás
Tak jsem se rozhodla Vám založit takové malé téma s prezentacemi. Zatím tu bude jen jednoduchá příkladová a až bude víc času přibudou sem další. Odkaz na tento článek bude uveden v menu. Jsou k volnému užití všem, takže si nemusíte psát, můžu si ji vzít, ale stačí si obrázky jednouše zkopírovat. (klik pravým tlačítkem myši na obrázek a kliknout na otevřít obrázek, poté zkopírovat odkaz a vložit jej do příslušného okénka ve howrse prezentaci)
---
---
---
---
---
---

---
---

Řetězové zprávy

6. března 2012 v 20:46 | Jane |  Diskuse na téma...
Tak jo, dostala jsem od čtenářky tip na tenhle článek. Jak jste si možná všimli, rozmohla se hysterie z představy BANů za řetězové zprávy typu: Když to do 10 minut nepošleš 20 lidem tak... Proto jsem se i já rozhodla vyjádřit svůj názor a postoj a jsem zvědavá kdo z Vás se připojí. Takže podle mého je to asi takto.
  • moderátoři, ani systém nemají jak zjistit co Ti přišlo do zpráv
- odůvodnění? Pokud to tak není, Howrse si samo sobě lže do kapsy a omezuje své hráče (už tak dost omezované) i co se týče jejich soukromí. Pletu se snad když to beru tak, že Soukromé zprávy, znamená právě to, že do nich NIKDO další ani server nemá přístup? Pokud to tak není, pak už nevím co na Howrse je pravdivé. Tedy, pokud vůbec něco.
  • když to nebudeš šířit nic se Ti nestane
- Proč? Jednoduše vyplývající z předchozího důvodu. Má to být SOUKROMÁ pošta.
  • když ti něco takového příjde tak to akorát tak nahlásíš a potrestaný bude odesílatel
- Když už to tedy mají tak hrozné tendence řešit, mělo by to tak být. Že to systém nerozlišuje? To pro Howrse a obecně pro Owlient není žádná omluva. Mají se postarat o to aby fungoval jak má a hlavně spravedlivě. Jak čtenářka správně podotkla, pokud by to tak bylo, že dostane BAN každý komu tahle zpráva přijde, mělo by to automaticky znamenat, že jej dostanou I moderátoři samotní. A to by teprve byl kolaps, nemyslíte? Pokud ne, kde je pak spravedlivé jednání jež si snad jako hráči zasloužíme?
  • Napadá mě tedy otázka, PROČ tak řešíte kdo Vám co poslal?
- Když neopomenu fakt, že tuhle hru hrají i děti, tak ji hraje i spousta rozumných starších a i dospělých hráčů. Takže vzhledem k tomu i kdyby to menší hráči nakrásně rozeslali, Ti starší by nad tím neměli prskat jako malí, že je to otravuje, ale brát ohled a jednoduše je smazat aniž by tomu věnovali pozornost, když moc dobře ví, že se nic nestane. I ty děti na to časem přijdou, nebo jim to řeknou dospělí.

Osobně si myslím, že tímhle by se Howrse vůbec nemělo zabývat. Co jim je do SOUKROMÝCH zpráv? Takhle teoreticky může kdokoli kohokoli nahlásit a ten bude potrestán aniž by věděl za co, či tomu tak skutečně bylo. Že to zaplňuje fórum? To se zaplňuje i tak už x-krát zodpovězenými otázkami a nikdo to až takhle nehrotí. Že to moderátoři musí mazat? Ano, vím, že jejich práce tam není zrovna jednoduchá, přes den tisíce zpráv a navíc péče o fórum a koně. Ale zase...nikdo je nenutí to dělat a nakonec i kdyby s tím teoreticky všichni sekli, asi by se Owlient musel zamyslet, že je něco špatně. Stačilo by upravit fórum a problémy s věčným mazáním by byly vyřešeny, jenže s tím asi moderátoři taky sami nehnou. Nebo se mi jen nechce věřit, že to ještě nikoho nenapadlo. Toť asi z mé strany vše.


Vaše názory?
pict (c) Howrse.cz

Novinky?

6. března 2012 v 19:38 | Jane |  Svět Howrse
Tak jak asi už všichni víme, vedení owlientu nám nadělilo nejen lektvary, ale i řadu novinek. Mezi nimi jak nová přihlašovací stránka, která je vylepšená co do úhlednosti, nikoliv designu. Další novinky, si pak lze přečíst zde. Co mě osobně více vyvedlo z míry, je buď kolaps serveru, nebo nehlášené úpravy. No řekněte, kdo by nechtěl v inventáři koně jednorožce? Či v prodejích v inventáři koně, jiného koně? Chybějící zobrazení koně z chovných farem?
Zcela upřímně doufám, že tyto změny či chyby server a owlient zase brzy srovná. Je dost nepříjemné se v tom pohybovat.

Má někdo podobné problémy?