Andaluský kůň

11. listopadu 2011 v 20:28 | Jane |  Svět Howrse - koně
Andaluští koně mají opravdu příjemnou povahu. Jsou poddajní, živí a velmi dobromyslní a učenliví. Přitom mají dostatečnou ohnivost a odvahu. Díky horkému a suchému prostředí, kde se toto plemeno vyvíjelo, je zdravé, odolné, s neobyčejně tvrdými kopyty.
Andaluský kůň je všestranný, ovladatelný, s příjemnou povahou a impozantním vzhledem. Vyznačuje se lehkým klabonosem, mandlovýma očima a úhlednýma ušima. Jeho důležitým znakem je silný, lehce klenutý krk, s výrazným hřebenem, zejména u hřebců, mohutnými plecemi a silným hřbetem. Typický je také nízko nasazený ocas a neobyčejné bohatá hříva i ohon. Hlavním znamením je však okázalý vysoký chod.

Andalusan je poměrně vysoký kůň, výška v kohoutku může být 155 - 160 cm. Typické zbarvení je bílé, a to v nejrůznějších typech, zpravidla s tmavou hřívou, vraníci jsou velmi vzácní, častěji se v chovu objevují hnědáci, ale nejsou žádoucí. Kůže a všechny viditelné sliznice musí být tmavé. Také kopyta musí bý t vždy tmavá a jsou poměrně strmá, jak to vyžaduje chod koně. Typ se liší podle původu. Kartuziánští koně mají hlavu jemnější, téměř bez klabonosu, kdežto linie ze severního Španělska jsou poněkud těžší, s méně úhlednou hlavou. Typické je vznosné nesení krku, který je vysoko nasazen. Hříva a ohon se upravují jen minimálně, patří totiž k největším ozdobám koně. Hříva se sčesává zpravidla na levou stranu tak, aby se krásně rozprostřela po celém krku. Žíně ocasu se krátí pod úrovní patek, u kočárových koní se svazují do delšího volného uzlu nad úrovní hlezen.mi kopyty a poměrně skromné na výběr potravy. Andalusan má dostatečnou inteligenci, aby zvládl náročné úkoly a dost síly, aby je perfektně realizoval. Je opravdu všestanný a rád se učí. Pokud trvale žije s jedním člověkem, vytváří se k němu až překvapivě vřelý vztah.

čerpáno (c) horses-online.cz


Stručná charakteristika - Andaluského koně na Howrse.cz

Toto plemeno zde vyniká především v drezuře a skoku. Drží se na 5. příčce v oblíbenosti plemen na tomto serveru. Má k dispozici 14 zbarvení z nichž 4 jsou vzácná a jsou to cremello, palomino, játrový ryzák a světlý ryzák.
(c) howrse.cz
Co Vy a tohle plemeno? :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nickishe Nickishe | 29. listopadu 2011 v 14:09 | Reagovat

i ta loterie 01.11.2011

2 Sandra(admin/ka) Sandra(admin/ka) | 4. prosince 2011 v 15:29 | Reagovat

Nickishe - Prosím?

3 k.ch. k.ch. | 24. února 2012 v 20:30 | Reagovat

Sory...Já myslela že je to článek a klikla na hru nehraju.Hraju jí!!!A bavili mě všechny akce!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama