Achaltekinský kůň

11. listopadu 2011 v 12:30 | Jane |  Svět Howrse - koně
Achaltekinec je pouštní jezdecké plemeno s jemnou srstí, s řídkým hedvábným ohonem a hřívou, a okem ve tvaru mandle. Je to srdnatý kůň a rozhodně není bojácný. Toto plemeno je prošlechtěné k rychlé jízdě s menší zátěží a pečlivě ošetřované, chráněné před chladem i slunečním úpalem. Mezi místními plemeny má výjimečné postavení, neužívá se k běžné práci a krmí se zvláštní dietou s vysokým obsahem bílkovin a tuku a malou dávkou objemového krmiva. Tradičním krmivem jsou například granule ze sušené vojtěšky, hrudky z ovčího tuku, vajec, ječmene a kvatlamu, nebo smažené těstové placky.

Je to štíhlý, nižší kůň (ideální výška 157 cm, průměr 154 cm, klisna o 2 - 5 cm nižší) s nápadně dlouhým krkem, jemně modelovanou hlavou nesenou vysoko nad kohoutkem. Kopyto je malé, s nízkými patkami, neobyčejně tvrdé, rohovina je velmi kvalitní. V přírodních podmínkách se neková.

Chod je vydatný, vyrovnaný, předností je mimořádná obratnost a rychlá reakce na terénní překážky. Krokem se achaltekinec pohybuje jen na pastvě. Klus je tvrdý a drobivý, pro jezdce velmi nepříjemný, ale cval je plavný, vyrovnaný, hladký. Mimochod se u tohoto plemene téměř nevyskytuje. Je neobyčejně odolný a vytrvalý, stvořený pro distanční jízdy. Vydrží dlouho bez vody a krmení, snadno snáší vedro. Působivý je nejen hrdý postoj a neobvyklé držení hlavy, ale také srst vyznačující se výrazným kovovým leskem. Achaltekinský bělouš je stříbrný, plavák zlatý, hnědák bronzo vý či měděný. Vraníci jsou velmi vzácní.
koneajezdectvi.cz


čerpáno z (c) horses-online.cz

Stručná charakteristika - Achaltekinský kůň na Howrse.cz
Vyniká zejména ve výdrži, drezuře a skoku. Jedná se o plemeno, které je na 6. příčce oblíbenosti na tomto serveru, má k dispozici 16 zbarvení z nichž 2 jsou vzácná a to červený bělouš a játrový ryzák.
lowadi.comCo Vy? Máte rádi, toto plemeno? Chováte ho? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Píšete často do fóra howrse.cz?

Ano
Občas
Ne
Hru nehraji

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | 16. května 2012 v 20:54 | Reagovat

Howrse= super

2 Lenka Lenka | E-mail | 16. května 2012 v 20:57 | Reagovat

Já howrse muluji je super,i když mám koně v realu tak ta hra je boží díky za ni : Owe ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

3 Đinσsнi Nαkαsнi Đinσsнi Nαkαsнi | 8. února 2013 v 10:27 | Reagovat

Nebýt achalů, tak na Howrse nemám, co dělat :D
Mohli by ještě přidat Marwariho, což se asi nestane...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama