Listopad 2011

Já mám, a co Ty? I

24. listopadu 2011 v 21:09 | Jane |  Něco pro Vás
Další dárek pro Vás, návštěvníky našeho blogu! Tentokráte k užitku úplně všem. Týká se prozatím jen božských koní. Máte nějakého? Pak Vám samozřejmě gratulujeme a Vy sami jsi jako důkaz svého úspěchu můžete dát do své prezentace nebo kamkoliv jinam daný obrázek! :) Možná trochu potrhlý nápad, ale zase si říkám proč by ne :) Snad se budou líbit, ostatní najdete v celém článku.
10.12.2011 - dolněn Diamant, Grani
.

Božští koně na dosah!

24. listopadu 2011 v 19:59 | Jane |  Svět Howrse
Božani jsou opět v rozích hojnosti! Každý z následujících dnů bude nejspíš jiný. Dnes je to Ruby, zítra Safír atp. Který je podle Vás ten nej? Podle mého Balios, ale ten tam nebude xD Což je docela škoda, vzhledem k tomu, že na celém našem serveru jich je 11 (10 hráčů + Ow), ale třeba časem. Ale z uvedených možností je podle mého asi nejlepší Ruby, nebo Safír, u nich máte jistotu, že něco dostanete a není to zrovna málo. Ale je to samozřejmě věc názoru, chcete vyjádřit ten svůj? Nebo se Vám podařilo nějakého božského koně získat? Využijte komentáře a pochlubte se! :)
Takže takový malý kalendář:
24. 11. 11 - Ruby
25. 11. 11 - Safír
26. 11. 11 - Smaragd
27. 11. 11 - Nefrit
28. 11. 11 - Ametyst
29. 11. 11 - Perla
30. 11. 11 - Perla
-----------------------------------
a pokud jste měli štěstí a vlastníte všechny výše uvedené získali jste božského koně DIAMANTA !! :)
hrahowrse.cz
obrázek (c) howrse.cz
Ovšem jak vidíte tímhle stylem teorie o tom, že každý den bude jiný, nevychází. Tak se musíme nechat překvapit co tedy bude toho 30. 11. 11

Dárek pro vás!

22. listopadu 2011 v 14:15 | Sandra |  Zábavné akce
Zdravím vás! :)) Máme tu pro vás vánoční dárek,který může využít každý!"
A tím je - GRAFIKA
Bud' si můžete objednat u Sandry, nebo zde si můžete vzít :)

Tak tady je
Všechny vánoční budou postupně přidány :)

Loterie

15. listopadu 2011 v 19:10 | Sandra |  Svět Howrse
Zdravím všechny Howrseáče :) Tak jsme tu s novou akcí z Howrse, už tu byla minule :) Akce má název LOTERIE! Můžete vyhrát :
Hestiin dar - Jednorožka porodí jednorožce
Hermova okřídlená hůl - Můžete si vybrat věc z Černého trhu bez ohledu na cenu věci
PERLA! - Nový božský koník který dá pravděpodobně 1 diamant když dáte lekci :)
Můžete výhrát cokoliv!


Andaluský kůň

11. listopadu 2011 v 20:28 | Jane |  Svět Howrse - koně
Andaluští koně mají opravdu příjemnou povahu. Jsou poddajní, živí a velmi dobromyslní a učenliví. Přitom mají dostatečnou ohnivost a odvahu. Díky horkému a suchému prostředí, kde se toto plemeno vyvíjelo, je zdravé, odolné, s neobyčejně tvrdými kopyty.
Andaluský kůň je všestranný, ovladatelný, s příjemnou povahou a impozantním vzhledem. Vyznačuje se lehkým klabonosem, mandlovýma očima a úhlednýma ušima. Jeho důležitým znakem je silný, lehce klenutý krk, s výrazným hřebenem, zejména u hřebců, mohutnými plecemi a silným hřbetem. Typický je také nízko nasazený ocas a neobyčejné bohatá hříva i ohon. Hlavním znamením je však okázalý vysoký chod.

Andalusan je poměrně vysoký kůň, výška v kohoutku může být 155 - 160 cm. Typické zbarvení je bílé, a to v nejrůznějších typech, zpravidla s tmavou hřívou, vraníci jsou velmi vzácní, častěji se v chovu objevují hnědáci, ale nejsou žádoucí. Kůže a všechny viditelné sliznice musí být tmavé. Také kopyta musí bý t vždy tmavá a jsou poměrně strmá, jak to vyžaduje chod koně. Typ se liší podle původu. Kartuziánští koně mají hlavu jemnější, téměř bez klabonosu, kdežto linie ze severního Španělska jsou poněkud těžší, s méně úhlednou hlavou. Typické je vznosné nesení krku, který je vysoko nasazen. Hříva a ohon se upravují jen minimálně, patří totiž k největším ozdobám koně. Hříva se sčesává zpravidla na levou stranu tak, aby se krásně rozprostřela po celém krku. Žíně ocasu se krátí pod úrovní patek, u kočárových koní se svazují do delšího volného uzlu nad úrovní hlezen.mi kopyty a poměrně skromné na výběr potravy. Andalusan má dostatečnou inteligenci, aby zvládl náročné úkoly a dost síly, aby je perfektně realizoval. Je opravdu všestanný a rád se učí. Pokud trvale žije s jedním člověkem, vytváří se k němu až překvapivě vřelý vztah.

čerpáno (c) horses-online.cz

Rady a tipy 0.1

11. listopadu 2011 v 20:24 | Sandra
Zdravím všechny koňaře! :) Vlastě všechny kdo sem zavítali ;) Dnes budeme probírat rady z Howrse pro přiručku chovatele :) Souhlasíte ? Ano, tak dobře ! :)

1. Informace o Howrse

1.1 Čas vašeho koně - Kůň má svůj den,který není jako v lidském světě. Historie dne se nachází vlevo na stránce koně. Den koně začíná v 8 dopoledne, když se probouzí.Poté každý úkon,který pro vás musí kůň vykonat,zabere určitou danou dobu.Např.krmení trvá 30 minut.
Váš koník musí být uložen ke spánku před půlnocí. Tudíž ve 24:00.Poté už nemůže vykonávat žádné úkony!Jedinou vyjímkou je ohřebení, které může nastat kdykoliv.Aby koník zůstával v pořádku, musí chodit spát nejpozději ve 22:00
Když je den koně u konce, musíte jej uložit ku spánku!
Máte dvě možnosti, jak to provést. Dát jej na louku, nebo do boxu. Musíte vše provádět podle počasí! Pokud jej chcete uložit ke spánku na louku, teplota musí být vyšší než 10 C !
Hříbata, která jsou s matkami,nemusíte ukládat ku spánku.
RŮST
Když byl kůň uložen ku spánku, můžete jej ponechat růst. Abyste to mohli provést bez čekání na další den, potřebujete růstové body. Ty získáte, když necháte svého koně provádět úkony (to je potom vyznačeno v historii). Jinak můžete nakoupit deset růstových bodů za jeden pas.

Když se kůň probudí, začíná nový den. Na Howrse koně stárnou vždy o dva měsíce najednou.
Na černém trhu jsou dostupné dva předměty, které Vám umožňují tato pravidla obejít
Voda mládí Vám umožňuje nechat svého koně po jeho druhých narozeninách stárnout po jednom měsíci.
Morpheovy paže Vám umožňují nechat svého koně stárnout libovolně až do věku 30 let.
Na rozdíl od růstových bodů je třeba tyto věci vždy přiřadit konkrétnímu koni.

Nemáte-li více růstových bodů, bude Váš kůň stárnout automaticky každý den (ve 4 hodiny ráno). Než odejdete ze hry, nesmíte zapomenout uložit jej ku spánku.

Pokud pro Vás Váš kůň nevykonával žádné úkony, nebude v noci automaticky stárnout. To znamená, že pokud se svým koněm nehrajete, neroste a nestárne.

Po svých 25. narozeninách Váš kůň zestárne: jeho zdraví a schopnosti upadají. Pokud se o něj budete dobře starat, může žít až do 35 let. Získáte-li Kámen Mudrců, bude Váš kůň nesmrtelný a jeho schopnosti nikdy neupadají.

2. POČASÍ A ROČNÍ OBDOBÍ

Na Howrse se povětrnostní podmínky a teplota mění každým dnem. Informace o počasí jsou k dispozici vpravo nahoře na každé stránce. To musíte vzít v úvahu při svém rozhodování, kam dáte svého koně na noc a také pro volbu plodin ve Vašem jezdeckém centru.

Na Howrse trvají roční období jeden týden. Podzim začíná prvním dnem každého skutečného měsíce. Protože trvá 1 týden, 8. dne měsíce začíná Zima, 15. dne měsíce přichází Jaro a 22. začíná Léto. Léto trvá až do konce skutečně probíhajícího měsíce a další měsíc pak cyklus ročních období začíná znovu.

Teplota souvisí s ročním obdobím ve hře a totéž platí o množství trávy na louce. Tráva je hojná na úrodných loukách na Jaře a v Létě, avšak v Zimě je o ni nouze.

3.ŽEBŘÍČKY

Všeobecné umístění


Na této stránce naleznete:

  • obecné pořadí hráčů. Uvědomte si, že do hodnocení se započítává pouze 10000 nejlepších koní.
  • pořadí dle odsloužených dnů
  • pořadí dle popularity se počítá dle počtu návštěv od ostatních hráčů. Počítá se pouze jedna návštěva za den, takže nemá smysl zkoušet zlepšit postavení v žebříčku opakovanými návštěvami

Umístění chovatelů


Na této stránce si můžete zobrazit:

  • pořadí: nejbohatší chovatelé
  • pořadí: chovatelé s nejvíce koňmi
  • pořadí: chovatelé, kteří včera vyhráli nejvíce soutěží

Umístění koní
Protože ne všichni koně budou mít v soutěžích štěstí, lze je seřadit také podle jejich dovedností, ať již celkových nebo konkrétních. Takže pro každou dovednost naleznete nějaké pořadí.

Umístění koní můžete také filtrovat dle plemene, a tak zjistit nejlepšího jedince od každého plemene.
V každém z těchto hodnocení si můžete zobrazit pozici svých koní a monitorovat jejich postup.

Umístění koní dle počtu vítězství

Koně se hodnotí dle svých výsledků v soutěžích. Existuje celkové pořadí a pořadí pro každý typ soutěže zvlášť (cval, klus, překážkový dostih, parkurové skákání). Koně s tím nejpozoruhodnějším počtem vítězství jsou samozřejmě velcí šampióni s vynikajícími schopnostmi, avšak i koně, jejichž trenéři moudře řídili jejich kariéru.

Dvě nové moderátorky

11. listopadu 2011 v 19:29 | Sandra |  Svět Howrse
Ahoj, tak vás tu zase vítám! :)
Dne 7. listopadu na Howrse přibyl někdo, kdo nás bude BANovat, varovat atp. Dvě nové moderátorky! Stává se jím Mullev a slunickoo!
Oběma moderátorkám blahopřejeme, a budeme se těšit na další akce co pro nás připraví :)wikia farmville com

Vánoční převlek

11. listopadu 2011 v 19:28 | Jane |  Novinky ve stáji
Tak jsme i blog připravili na Vánoční měsíce. Doufám, že se Vám tento nový kabátek líbí a popřípadně zanecháte komentář. Po zimních měsících se buď vrátíme k předchozímu, nebo vymyslíme nový. ;)
Vaše názory? :P
PS: Plus jako poděkování za tak krásnou návštěvnost a případnou reakci na články jsme se rozhodly Vám příští soutěž/aukci trochu spestřit, rozhodně se máte na co těšit!! ;)

Aukce 0.2 - vyhodnocení

11. listopadu 2011 v 16:45 | Sandra |  Zábavné akce
Ahoj, tak jsem tu zas, abych vyhodnotila aukci o jednorožčí dámu plemene American paint horse :)
A výhercem se stává : K.Katuska!
Gratulujeme!
obrázek (c) howrse.cz
Všem ostatním samozřejmě děkujeme za účast a přejeme hodně štěstí v budoucích akcích!

American Paint Horse

11. listopadu 2011 v 12:47 | Jane |  Svět Howrse - koně

Jedno z mých neoblíbenějších plemen vůbec :) Jak jste na tom Vy?
American Paint Horse je samostatné celosvětově uznávané plemeno koní, jehož kolébkou jsou Spojené státy americké. Zkráceně bývá často nazýván jako paint, což v angličtině značí "barevný". Co se stavby těla, a potažmo i využití týče, jedná se o strakatou verzi quartera (American Quarter Horse). Tento, na první pohled výjimečný kůň, vznikl na základě úsilí lidí, kteří toužili spojit atletické schopnosti a rychlost quartera s atraktivním zbarvením.
Stejně jako u quartera je požadavkem, aby stavba těla měla tzv. "dobytkářský ráz", což znamená, že jak kostra, tak i svaly jsou silné, odolné a způsobilé pro celodenní práci na rančí s dobytkem. Celé tělo je kompaktní, hřbet krátký, kohoutek méně výrazný, typická je výrazně osvalená hruď, mohutná záď a silné avšak suché zadní končetiny, krátká hlava, velké žuchvy a malé uši. Velký důraz je kladen také na povahové vlastnosti. Důležitá je klidná, mírná povaha, smysl pro samostatnou práci a práci s dobytkem - "cow sense".

Požadavkem je dosahovat kontrastní barevné vzory, kdy barevná srst na pigmentované pokožce se střídá se srstí bílou na pokožce depigmentované (tedy růžové). Minimálním požadavkem na zbarvení je alespoň jedna bílá skvrna na depigmentované pokožce, která má v průměru 2 palce, tj asi 5 cm. Klasické odznaky na hlavě (lysiny, hvězdy apod.) nebo na končetinách (ponožky, bílé spěnky...) nejsou brány v úvahu.

Právě pro své netradiční zbarvení jsou painti značně atraktivní a to nejen v Americe. Spektrum barev je velice široké a kombinační možnosti tak četné, že nenajdete dva jedince stejně zbarvené. Koně tohoto plemene se mohou vyskytovat ve všech barevných odstínech. V popisu zbarvení se uvádí vždy základní barva srsti a typ zbarvení, např.: sorrel (ryzák) tobiano, buckskin (plavák) overo atd.
whicdn.com