Říjen 2011

Mít tak svého šampiona, aneb co s tím?

29. října 2011 v 16:24 | Jane |  Novinky ve stáji
Ahoj všichni, :)
také si říkáte jak by bylo fajn mít vlastního šampiona do soutěží? Já jsem si to donedávna taky říkala. Věci z Černého trhu se mi pomalu hromadily v inventáři a měla jsem vše, co jsem potřebovala. Chtělo to tedy už "jen" to kvalitné hříbě. Jasně řeknete si, že to je snadné, ale s jistým chováním nejmenovanných hráčů, to není zrovna nejjednoduší. Měla jsem štěstí, upřímně bohužel hodně věcí v téhle hře je právě o štěstí, a narazila na hříbě od jedné moc fajn chovatelky. Ptáte se jak se pozná dobré hříbě do GP? Téměř všude najdete napsáno, že musí mít vysoké BLUB ale ještě důležitější jsou dovednosti. A po tom, co jsem si včera vyzkoušela s tím mohu jen souhlasit. Nezáleží ani na tom, zda je hříbě čistokrevné nebo není, i mezi vítězi najdete křížené koně.
Jasně, řeknete si, jak vychovat šampiona když nemám pasy? Celkem zásadní otázka, to uznávám. A lhala bych, kdybych řekla, že jsem do své šampionky nic neinvestovala. Ano, všechno potřebné jsem měla v inventáři, jak se mi to v průběhu předchozích akcí nashromáždilo. Scházela mi jen jediná věc, a to balíček kusů oblaku. Ten jsem koupila. A věřte nebo ne, opravdu to dokáže divy. Ovšem pokud se Vám podaří nasbírat 20 kusů oblaku zvlášť, tak na tom nic netratíte, spíš naopak.
Uznávám, že když jsem začínala s tréninkem, byla jsem z těch všech návodů celkem na větvi. Ano, všechny byly stejné, ale postrádala jsem jistotu ohledně všech aktivit, aby šli dohromady s energií koně. Stačilo se zeptat pár milých hráčů/hráček a pochybnosti byly v tahu. Takže hurá na věc. Bez cavyků lze říci, že pokud se do toho pustíte strávíte tím celý den ;)
Všichni Vám zdůrazňují lekce a doporučují hříbě ustájit v centru s cenou lekcí min. 50 equus, ovšem tady je tak trochu kámen úrazu, protože všechna centra, na která jsem koukala, měli sice za lekci padesát a více, ale měli dovednostní omezení min. 300 pokud ne více. A tam se s hříbětem, které má cca 120-130 prostě nenacpete. Co s tím? To sama nevím, buď se smířit s lekcemi za 49 equus a nebo psát různým ředitelům a doufat, že by udělili vyjímku. Ale je pravda, že lekce opravdu dokáží téměř zázrak. Jsou podstatou celého tréninku a opravdu je nutné je dávat každý den koně, tedy pokud toho svého šampiona chcete mít :P
howrse.cz
obrázek (c) howrse.cz

Halloweenský čas nastal,užijte si ho s námi!

26. října 2011 v 9:13 | Sandra |  Svět Howrse
Bitva sladkostí je tu!
 • Jak jistě víte, tak v létě se odehrávala na Howrse akce s názvem Balónková bitva. Ale ted' je tu nová, Halloweenská akce s názvem Bitva sladkostí!
 • Je to akce, při které můžete svým přátelům posílat různé dárky a předměty z Černého trhu.
 • Pokud chcete po příteli hodit ufo,musíte ho nejdříve chytit, a pak hodit. Ufo má různý tvar, např. Medvídek, bonbon apod.
 • Pokud chcete mít stálý přehled, najed'te na úvodní stránku Howrse, a klikněte na Halloween Bitva sladkostí!
Odměny
1-10 hráč dostane 2x Balíček Harmonie a 100 000 equus!
11-50 hráč dostane 1x Balíček Harmonie a 50 000 equus!
51-100 dostane 50 000!
Takže bombardujte své přátele, at' z toho něco máte!
Akce trvá až do 8.Listopadu
Tak jak jste na tom Vy?

A dost! aneb zase to varování

24. října 2011 v 20:08 | Sandra |  Diskuse na téma...
(Sandra) Nu, já jsem již dostala tři vaování jen za to, že chci poradit. Jednou jsem psala do fóra, protože jsem potřebovala radu. Napsala jsem název Jakto ? Však když potřebuji něco vědět, tak se ptám jakto ne ? Ted' už to dělám úplně jinak. Nepíšu na fóru, díky radě Jane :) I když se na fórum kouknu, jsou horší. Třeba dnes(3.11) tam psali název grrrr, a varování nedostanou ? Přijde mi to nefér. K čemu fórum, když stejnak za každé zeptání dostanou BAN či varování ?
(Jane) Co k tomu dodat. Já jsem tedy naštěstí z těch pár, co ještě nic takového nedostali. A jsem za to celkem ráda. Ano, je to zapříčiněno, že do fóra nepíšu dokud vysloveně nemusím. Ale jsou tací, co chtějí ostatním odpovědět, či se sami na něco zeptat a to teď myslím v případě, kdy odpověď nenajdete ani v nápovědě, ani ve starších tématech. A co se stane? Jste varováni, že děláte zase něco špatně. Tak řekněte, koho to pak má bavit či vůbec zajímat co se na fóru píše?
www.yyyup.com

Vařil koníček lektvárek

24. října 2011 v 20:04 | Jane |  Svět Howrse
Další Halloweenská akce. Tentokráte se i dokonce trochu překrývá s minulou akcí. Tato akce už tu jednou byla. Měli jsme možnost získat Safíra jako hlavní cenu, ale tentokráte je to o náhodě. Můžeme získat jednoho z "diamantových božských koní." Kam nově přibyl Ametyst. Popravdě pobavilo mě, jak všichni spekulovali o tom, že to zákonitě musí být klisna, a že půjde připustit Nefritem apod. a přitom je to hřebec.
Tudíž faktem zůstává, že prozatím jedinou božskou klisnou je Smaragd. I když po narození Topaze je prozatím uživateli téměř k ničemu. A těžko vůbec tvrdit, že Opál je něčí hříbě, když není k nalezení jeho hříběcí forma. Obecně řečeno klídek lidi, vše podstatné se dozvíte, až to bude aktuální.
Principielně v minulých lektvarech jsem neměla šanci vyhrát, protože jsem neměla jednorožce ani pegasy, kterým bych odebrala přísadu, tentokráte doufám, že už to bude lepší. Sice štve omezení na 3 lektvary za den, ale co naděláme že. Jak víme jde o to sbírat přísady a vařit lektvary. Tak hodně zdaru všem! :)
Žhavou novinkou je "Začarovaná dýně" tak přiznejte se, kdo už ji má? Já ano a dala mi netopýra. Nevím jestli se mi podaří uvařit i druhou, ale to nechám koňovi, ať si s tím poradí. Přeci jen do konce tímhle tempem je ještě daleko.
Co Vy a lektvary?
howrse.cz
obrázek (c) howrse.cz

Inzeráty Howrse.cz

20. října 2011 v 16:45 | Jane |  Diskuse na téma...
Tak se hlásím s dalším tématem k diskusi. Tentokráte možná i trochu aktuálním. Jak možná víte, tak je konečně povoleno psát alespoň do inzerátů ohledně připouštění. Za toto upozornění děkuji Sandře, protože já na fórum chodím minimálně a to z důvodů již jednou zmíněných v předchozí diskusi. Tento krok moho jen chválit a vítat (to abyste si nemysleli, že budu pořád jen kritizovat :P), protože obcházet prezentace hráčů bylo dosti náročné, vzhledem k jejich počtu. Ano, vím, že byla i možnost vyhledávání přes pořadí koní, ale řekněme to tak, že občas byl i tak celkem problém soukromou nabídku sehnat.
Celkově si myslím, že lze inzeráty hodnotit veskrze kladně, jsou vítaným způsobem jak nabízejících tak hledajících a kupujících. Sama s nimi mám zatím spíše kladné zkušenosti, podařilo se mi sehnat koně, které jsem ani nedoufala, že budu mít, aniž bych musela prohledávat celé přímé prodeje :)

Ano, i já (Sandra) jsem ráda že nemusím obtěžovat hráče s připouštěním. Myslím si, že je už docela otravné psát hráčům/hráčkám o připouštění jak jednorožců, tak obyčejné koně. Já jsem za takové rozhodnutí ráda.. :) Takové rozhodnutí by mohly být častěji. Ale takovéto tresty mi přijdou nevhodné, protože se hráč splete, a hned za to bude potrestán ? Přijde mi to směšné. Ale ted' již neobtěžuji ostatní (Bud' mi přip. dává Jane. Děkuji) mám totiž své koně k připouštění :)
Co si myslíte Vy? :)
http://www.clker.com

Aukce 0.1 - vyhlášení

20. října 2011 v 16:24 | Jane |  Zábavné akce
Tak první akce jak vidno u Vás měla úspěch, což nás těší :) Postupem času se zde určitě objeví další soutěže o různé ceny. Tak doufáme, že se opět někdo zapojí. Teď tedy k vyhlášení vítěze, tedy hráče který se může těšit na klisnu jednorožce Irského Tinkera.

VÍTĚZEM SE STÁVÁ Scarletty !! Srdečně gratulujeme k výhře :)
A všem ostatním samozřejmě děkujeme za účast a přejeme mnoho štěstí v dalších akcích ;)
obrázek (c) howrse.cz

Aukce 0.1

16. října 2011 v 13:59 | Jane |  Zábavné akce
Tak jsem tu zase. tentokráte s novou akcí pro Vás! Tentokráte je to jakási aukce o hodnotnou cenu :) Tou cenou je klisna jednorožce Irského Tinkera!! Jmenuje se Sifona ♔ Pain of Ireland ♔, s vrozenými dovednostmi a krásným zbarvením vraník :)

Pravidla aukce:
 • lze nabízet equus/pasy (zde 1 pas = 40.000equus)
 • lze nabízet hodnotnější věci z Černého trhu (neakceptují se D. vavříny a A. lyra)
 • lze obě možnosti kombinovat
 • lze nabízet koně pouze s dokončeným výcvikem
 • pokud se neobjeví žádná řádná nabídka, tak jako vlastník mám právo aukci zrušit!!
 • je zakázáno vyslovené škemrání typu: prooosíííím prodej ji mě!! apod. takovéto nabídky NEBUDOU AKCEPTOVÁNY!
 • Vaše nabídka MUSÍ odpovídat minimálně počáteční částce
 • v případě ignorování jednoho z uvedených pravidel, NEBUDE Vaše nabídka akceptována!
 • musíte do komentáře uvést svou přezdívku
 • Trvání akce od 16.10.11 do 20.10.11
obrázek (c) howrse.cz

Tuláci

15. října 2011 v 22:44 | Jane |  Svět Howrse
Všichni víme, co hrajeme, že tato akce na Howrse probíhá. Každá akce na tomto serveru od owlientu je promyšlená a svým způsobem zábavná. Nynější říjnovou akcí jsou Toulaví koně, neboli v originále Wandering horses, kterým já s oblibou říkám Wandráci :) V čem spočívají, je celkem jednoduché, musíte splnit dané cíle a určitý kůň Vás navštíví. Jsou pojmenováni podle významných osob, kdo z Vás ví, o které se jedná a čím jsou výzmaní? :P
obrázky (c) howrse.cz
Tak tedy:
 • Kolumbus
howrse.cz

Tenhle koník je celkem jasný :) Kryštof Kolumbus byl mořeplavec, kolonizátor a navigátor narozený v Janově v severozápadní Itálii.Ve službách Katolických králů Španělska uskutečnil čtyři plavby přes Atlantský oceán, které v Evropě probudily zájem o nový kontinent, později nazvaný Amerika. I když v poslední době se hodně spekulovalo i o tom, kdo Ameriku skutečně objevil. • Caesar
howrse.cz

Nad dalším tulákem též není třeba se dlouze pozastavovat. Julius Caesar byl římský vojevůdce a politik a jeden z nejmocnějších mužů antické historie. Sehrál klíčovou roli v procesu zániku římské republiky a její transformace v monarchii. A většina z nás ho zná ve spojení s královnou Kleopatrou. • Lucy
howrse.czPopravdě nad touto toulavou klisnou si zatím lámu hlavu koho, že to má ztělesňovat. Doplním časem. • Càpac
howrse.czU tohoto koníka, jelikož je na Howrse.cz brán jako klisna si nejsem zcela jistá, ale pozadí by odpovídalo :D. Manco Càpac byl první mýtický inka - vládce a zakladatel Tawantinsuyu. Podle jedné z legend, již zaznamenal Garcilaso de la Vega, vyslal bůh Slunce na zem svého syna a dceru, jimiž byli Manco Càpac a Mama Ocllo. Ti se vynořili z vod jezera Titicaca a vedeni zlatou holí vyhledali místo, kde založili město Cusco. Manco Capac pak (společně se svou sestrou) jako typický kulturní hrdina naučil obyvatele města uctívat bohy a postavil první chrám Slunce - takový chrám byl centrálním bodem inckého náboženství.
 • Ramses
howrse.czAni Ramsese nelze s jistotou označit, protože jak možná víte, v egyptských dynastiích bylo nositelů tohoto jména hned několik. Ale osobně si myslím, že se jedná o Ramsese II. Byl to obratný diplomat (podepsal s chetitským králem vůbec první dochovanou mírovou smlouvu), pilný stavitel a energický vládce. Za sebou zanechal Egypt v míru a prosperitě, díky tomu bývá považován za největšího panovníka egyptských dějin.


 • Cochise
howrse.czTento kouzelný koník má představovat náčelníka z "Chokonen"z oblasti Chiricahua Apache a vůdce povstání, které začalo v roce 1861. Cochise County, v Arizoně má své jméno po tomto udatném indiánském náčelníkovi.

 • Chán
howrse.czTady opět tápu a nejsem si jistá o koho se přesně jedná. Možná to má bát Chán Asparuch za jehož působení vznikl stát, nazván Vložské Bulharsko, který existoval do poloviny XIII století. Vyvedl část bulharů na západ, přes řeky Dněpr a Dněstr a se ustálil v oblasti Ongl. To vše se stalo v 60 let VII. století, a bez souhlasu Byzance, která toto teritorium kontrolovala. • Harald
howrse.czI v tomto případě existuje Haraldů několik, pouze předpokládám, že se jedná o Haralda I. Krásnovlasého, jehož hlavní zásluhou je sjednocení Norska. Celá tato událost se traduje ve formě milostné romance.

 • V případě, že zjistíte něco o Lucy, či podrobnější informace o ostatních hrdinech historie klidně napište komentář a my to doplníme.
 • + tak co, kteří Wqandráci již navštívili Váš profil a kteří se Vám líbí nejvíce?? :)
obrázky jsou čerpány z Howrse.cz a informace převzaty z wikipedia.cz/org

Fórum Howrse.cz

15. října 2011 v 21:11 | Jane |  Diskuse na téma...
Druhé diskusní téma, do kterého se možná zapojíte :P Tak tedy, popravdě tohle mi leží v hlavě už hodně dlouho a bylo to uznávám, i částečně zakladatelskou myšlenkou tohohle místa. Jde o to, že osobně si myslím, že fórum na této hře je silně nedořešenou záležitostí. Tedy ano, je rozdělené na Události, kam mají přístup pro zakladání témat jen moderátoři a správce, což je celkem logické. Dále tam nelezneme fórum s názvem Hra, což je asi největší kámen úrazu a fórum Inzerce jezdeckých center, které je, více či méně k ničemu.
Tak tedy, fórum Hra. Myslím si, že tady je největší chybou, že není dále rozdělené, například na "podfóra" obsahující zvlášť úkoly, a problémy s koňmi a ostatní dotazy. Moderátoři by se tak vyhli neustálému komandování a rozdávání varování a BANů, co jak všichni víme, jim jde asi nejlépe. Zní to tvrdě, ano, ale o tom v jiném tématu prosím. Všichni se rozčilují, že tam hráči dávají témata, co už tam byly, hold všichni jsme jen lidi a když už jsme u toho, když jim to tak moc vadí, tak jak je možné, že na to stejně přes 20 lidí odepíše?
Dát někomu varování za to, že reagujete na příspěvek, který na fóru nemá co dělat, co je zase tohle za nesmysl?! To už nevědí roupama co mají vymýšlet? Když Vám něco takovéhleho příjde, tak nestačíte zírat a máte obavy vůbec něco dalšího do fóra napsat. Což tímhle tempem bude mít víc než 1/2 hráčů. Přeci, když moderátoři vědí, že tam ten daný příspěvek nemá co dělat, mají ho neprodleně smazat a stíhat autora a ne stíhat Ty z nás, co reagují. Ti to téma nezaložili. Kde je v tomhle logika a spravedlnost?
Samotné vyhledávání ve fóru je tím pádem natolik nepřehledné, že se ani nelze divit, že tam nenaleznete to, co hledáte. A proto než by se člověk raději slušně zeptal a dál spokojeně pokračoval ve hře, raději mlčí, aby se mu nedostalo postihu, který si nezaslouží.
Ano, jsou i tací, co slušnosti nepotkali ani za rohem. A právě na tyto hráče a na tyto příspěvky mají moderátoři reagovat. Ovšem s tímhle nasazením se čím dál častěji stává, že Ti co jsou na vině z toho vyjdou beztrestně, zatím co Ti ostatní, povětšinou nevinní jsou trestáni. Toť asi pro teď vše.
http://cleggpapers.co.uk/
Co si o tom myslíte Vy?f
No, (Sandra) já jsem byla jednou z těch, kteří slušně odpověděli, ale stejnak 2 varování jsem dostala.. Proto se ptám, proč? Proč jsou tak kruté tresty? Bud'te vůbec rádi, že někdo hraje.. S tímhle přístupem už budou mít BAN všichni hráči, a z Howrse se stane nejhorší hra, a zbydou tak jen moderátorky a Ow! Ale to přece nechceme, všichni dostanou BAN, ale za co? Jeden hráč dostane za poštu že napsal sprosté slovo, druhý na fórum, a hle, za co? Fórum je od toho, aby si tam hráči/hráčky mohli na něco zeptat, a ostatní odpověděli.. Ne za to, že jeden odpoví, a druhý dostane BAN .. Ptám se ještě jednou, k čemu fórum, když si tam všichni nadáváte, říkáte sprostý slova? No, ode mě vše.


Nejčastější dotazy

15. října 2011 v 20:45 | Jane
Tak a tady je zatím pouze pár nejpokládanějších dotazů, časem bude tento článek doplňován.
 1. V čem děláte grafiku? - V Adobe Photoshop CS2.
 2. Jsou pořádané akce skutečné? Dostanou hráči své ceny? - Ano.
 3. Můžu se k Vám přidat? - V dohledné době další adminy nehledám.
 4. Je tento odkaz povolen? - Samozřejmě.
 5. Jak se jmenuješ na Howrse? - AloneJane.
 6. Jak zaměřín koně? - Koni od 3 lze vybrat zaměření na soutěž (western nebo anglie) kliknutím na stránce koně.
 7. Jak změním své heslo? - Viz článek Jak změnit heslo.
 8. Jak získám Božského koně? - Viz článek Božští koně od A do Z.
(c) farmvillewikia.com